تولید انبوه قیسی زردآلو درجه یک

تولید انبوه قیسی زردآلو درجه یک توسط کشاورزان و واحد های تولیدی تحت شرایط مساعد و با روش های کاملا ارگانیک صورت می پذیرد که سبب شده بازار با کمبود عرضه آن مواجه نشود و قیمت آن هم چنان ثابت باقی بماند در واقع تولید کنندگان با تولید بهترین و مرغوب ترین نوع قیسی و عرضه آن به شکل اینترنتی توانسته اند علاوه بر تامین نیاز بازار های داخلی بخشی از آن را در بازار صادراتی کشور قرار دهند.

تولید انبوه قیسی زردآلو درجه یک

طرز خشک كردن قیسی به روش های مختلف

طرز خشک كردن قیسی به روش های مختلف قیسی یا همان زرد آلوی خشک شده از جمله محصولات خشکبار مفید و خوشمزه است که به زبان محلی به آن کشته می گویند این محصول به روش های مختلفی خشک و بسته بندی می شود که ما در این مطلب به دو روش خشک کردن اشاره می کنیم تا شما نیز بتوانید قیسی دست ساز خود را تهیه کنید.

خشک کردن در آفتاب

در این روش که بهترین و سالم ترین روش تهیه قیسی است ابتدا زرد آلو های سالم را به طور کامل شستشو می دهیم تا گرد و غبارات و آلودگی های آن رفع شوند حال زرد آلو را از وسط دو نیم کرده و هسته آن را خارج می کنیم توجه داشته باشید در این مرحله ممکن است زرد آلو در اثر برخورد با هوا سیاه رنگ شود پس برای جلوگیری از این مشکل می توان قبل از قرار دادن آن در زیر نور آفتاب، درون محلول آب و آبلیمو به مدت چند دقیقه آن را نگهداری کرد.

حال زرد آلو ها را روی سینی یا داخل سبد چیده و آن را به مکانی که در معرض نور آفتاب باشد منتقل می کنیم برای این که حشرات و غبارات روی آن را فرا نگیرند بهتر است یک توری را روی آن پهن کنیم حال به مرور زمان زرد آلو ها خشک شده و قیسی ارگانیک حاصل می آید.

خشک کردن در فر

اگر برای تهیه قیسی عجله دارید بهتر است از فر استفاده کنید به صورتی که زرد آلو های شسته شده را هسته گیری کنید سپس آن را به برگه های هم اندازه تقسیم بندی نمایید آن ها را روی سینی چیده و داخل فر با کم ترین درجه حرارت قرار دهید و هر چند دقیقه یک بار قیسی ها را زیر و رو کنید تا خشک شوند.

بهترین نوع قیسی کدام است؟

بهترین نوع قیسی کدام است؟ قیسی اگر چه در سطح بازار خشکبار فروشی به میزان زیادی و به شکل بسته بندی و فله ای موجود است ولی هر کدام ممکن است یک خصوصیتی داشته باشند حال ما در این مطلب مشخصات بهترین نوع قیسی را ذکر می کنیم تا شما بتوانید مرغوب ترین نوع را انتخاب نمایید و از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید.

در واقع بهترین نوع قیسی، دارای اندازه های یکنواخت و کاملا سالم است که هیچ گونه تیرگی و لکه و آلودگی روی آن به چشم نمی خورد رنگ آن بسیار شفاف و نارنجی پر رنگ است و از بافتی نرم و لذیذ برخوردار می باشد ضمنا طعم آن ملس بوده و با خوردن برگه ای از آن چنان طعم لذیذ و خوبی درون دهان ایجاد می شود که تا چند لحظه ماندگار است.

قیسی مرغوب و باکیفیت زیاد خشکیده یا زیاد نرم نیست و می توان آن را در فضا و مکان مناسب به مدت طولانی نگهداری کرد و از خواص آن بهره برد بهتر است برای خرید قیسی باکیفیت، نوع بسته بندی آن را انتخاب کنید چرا که این محصول از گزند تمام آلودگی ها و حشرات در امان بوده و بهداشتی و سالم است.

مرکز صادرات قیسی زردآلو درجه یک

مرکز صادرات قیسی زردآلو درجه یک قیسی زردآلو به دلیل کیفیت عالی و خواص بیشمار یکی از محصولات ناب صادراتی شمرده می شود که توسط مرکز صادرات به کشور های دیگر به صورت عمده و با مناسب ترین قیمت و به روش کاملا مستقیم و بی واسطه صادر می گردد تا این محصول ارگانیک ایرانی نیز در بازار های خارجی عرضه گردد و همگان پی به کیفیت و مرغوبیت قیسی درجه یک ایرانی ببرند.

این مرکز توانسته با فروش قیسی ارزان و در عین حال باکیفیت، نظر و توجه خریداران عمده را جلب نموده و روز به روز بر حجم محصولات صادراتی بیفزاید در واقع صادرات انبوه این محصول نشان از استقبال فراوان خریداران از آن دارد اگر شما هم جزء صادر کنندگان این محصول هستید و می خواهید در این زمینه موفقیت های لازم را کسب کنید بهتر است از طریق این سایت با تولید کنندگان برتر قیسی در ارتباط باشید‌.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما